Jelentkezési információk

Európa egyik legszínvonalasabb felsőoktatása tandíj nélkül várja a skandináv kultúra szerelmeseit
Jelentkezési információk
A jelentkezés menete (időrendben)
- Online Jelentkezés a UniversityAdmission rendszerébe
Szakok kiválasztása (max. 3), dokumentumok feltöltése - Csomag és szolgáltatások kiválasztása
- UniversityAdmission jelentkezés véglegesítése (SUBMIT)
- Munkatársaink ellenőrzik a teljes jelentkezési anyagot, a motivációs levelet angol tanár is átolvassa
- Továbbítjuk a jelentkezést a megjelölt intézmények felé
- Válasz a felsőoktatási intézménytől
- Final Briefing rendezvény Budapesten
- Személyi igazolvány / útlevél
- Motivációs levél
- Nyelvvizsga (kiváltható emelt angollal, ha már érettségiztél)
- Bizonyítványok
Érettségizetteknek: minden vége és érettségi
Érettségi előtt állóknak: utolsó év félév, azelőtti miden év vége - Transcript – bizonyítvány angol fordítása (12. félév is, ha még nincs érettségid)
- Meghatalmazás
* Hivatalos fordítás: küldd el a fordítani kívánt dokumentumokat online és a piaci árnál kedvezőbb ajánlattal jelentkezünk.
Online árajánaltkérés hivatalos fordításra
Motivációs levél
A Svédországba való jelentkezéskor nagyon fontos a motivációs levél. Minden megjelölt szakra külön levelet kell írni, ami max. 1000 szó. Ezt PDF-ként kell feltölteni a UniversityAdmission rendszerbe. A motivációs levél számít a felvételi elbírálásakor, ezért érdemes azt jól megírni.
Magának a levélnek tartalmaznia kell, hogy miért Svédországot, miért ezt az egyetemet és miért ezt a szakot választottad. Továbbá érdemes arra is kitérni, hogy az egyetem számára miért Te vagy a legjobb választás. Általános hiba, hogy a diákok elfelejtik megemlíteni a középiskola alatt teljesített kötelező közszolgálatot, pedig ez egy nagyon fontos mérföldkő lehet az elbíráláskor. Érdemes párhuzamot vonni az ott teljesített munkakör és a megjelölt képzés között, ezzel is erősítve a motivációt.
A motivációs levelet munkatársaink átolvassák, és javaslatot tesznek javításra, ha indokolt. Ettől függetlenül érdemes megmutatni egy angol tanárnak is a leadás előtt.
Elérhető segédletünk, mely pontról pontra leírja, hogy mit érdemes belevenni.
Nyelvvizsga
A felvételinél továbbá számít a nyelvvizsga (IELTS, TOEFL vagy CAE), illetve a nyelvi teszt megléte és szintje. Ugyanakkor a Jönköping University elfogadja az emelt angol érettségit mind alap, mind mester szinten a nyelvvizsga bizonyítékaként. Viszont a nyelvvizsga, illetve az angol érettségit igazoló dokumentum utólag nem pótolható, így a jelentkezés pillanatában rendlekezni kell vele. Ha még nincs érettségid, csak az alábbi nyelvvizsgákkal tudsz jelentkezni.
A jelentkezés pillanatában rendelkezni kell nyelvvizsgával vagy emelt angol érettségivel, melyeket el kell küldeni a jelentkezéssel.
A nyelvvizsgákon elvárt szintek:
IELTS Academic | 6.5 |
TOEFL | 90 pont |
Cambridge Advance | C |
Érettségi, Bizonyítványok és fordítás
Az érettségit eredetiben is fel kell tölteni, illetve szükség van hivatalos fordításra is, melyet bármely fordítóirodában meg tudsz szerezni, viszont fontos, hogy legyen rajta fordítói pecsét.
Ha még nem érettségiztél, elég az eddigi bizonyítványokat elküldeni, beleértve az utolsó év félévének eredményeit, és ezek fordításait. Az érettségi ebben az esetben utólag pótolható.
Ha már érettségiztél, szükség van az év végi bizonyítványaid és érettségid eredeti és fordított változataira is a jelentkezés leadásakor.
Fontos, hogy mind az eredeti, mind a fordítások jó minőségben legyenek bescannelve. Ha színes a dokumentum, színesben kell bescannelni.
Meghatalmazás
A meghatalmazás szükséges, hogy el tudjunk járni a jelentkezésed folyamán az intézménynél, és hogy segíteni tudjunk. Ezt csak Neked kell aláírni és feltölteni PDF-ként a jelentkezésedhez a UniversityAdmission rendszerbe.
Jönköping University meghatalmazás nyomtatvány
Más svéd egyetemekhez meghatalmazás
Az összes dokumentumot a UniversityAdmission.eu rendszerébe kell feltölteni a regisztrációt követően!
Dokumentumok, melyek elküldése előnyt jelenthet a felvételinél:
- Másolat az összes eddig megszerzett egyéb extra végzettséget (érettségin kívül) igazoló oklevelekről, bizonyítványokról, egyéb hivatalos okiratokról.
- Dokumentum az eddigi munkatapasztalatokkal, referenciáikkal
- Dokumentáció minden egyéb olyan tevékenységről, amely kapcsolódik a tantervhez, szakhoz
Az összes dokumentumot a UniversityAdmission.eu rendszerébe kell feltölteni a regisztrációt követően!
Jelentkezési határidők:
- Január 10. / Május 1.
FIGYELEM! A Jönköping University-n elfogadják azokat a jelentkezéseket is, amelyek ezek után a határidők után érkeznek, azonban a késedelmes jelentkezések várólistára kerülnek, és csak akkor van lehetőség a bekerülésre, ha maradt szabad hely az adott szakon, ezért érdemes a januári határidőig, vagy nem sokkal azután jelentkezni. Hivatalosan a jelentkezés május 1-én zárul.
Mivel az idén érettségizők még január 10-ig nem kapják meg a féléves eredményeket, ezért ezeket a jelentkezéseket mindenképpen elfogadják, de érdemes minél előbb feltölteni az eredeti és lefordított dokumentumot.
Információkérés és Jelentkezés
Az információkérés semmilyen kötelezettséggel nem jár, kérjen információt a kiszemelt szakkal, intézménnyel, illetve jelentkezéssel kapcsolatban, és munkatársunk a legrövidebb időn belül felveszi Önnel a kapcsolatot, hogy segítségére lehessen.
Svédországi továbbtanulásra való jelentkezéshez használd a UniversityAdmission.eu online rendszerét, mely egyszerű, gyors és megbízható megoldás, hogy a jelentkezés menete könnyen adminisztrálható és nyomonkövethető legyen.
Sikeres felvételi esetén kollégáink a képzés egész időtartama alatt rendelkezésre állnak az integrációt illető kérdésekben.